Saturday, April 7, 2012

Podaří se Nově vzkřísit ICQ?


Jistě jste zaznamenali informaci, že se společnost CET 21 stala od 14. března 2012 hlavním partnerem ICQ pro Českou a Slovenskou republiku. Spolupráce CET 21 a ICQ bude zahrnovat předprodej reklamního prostoru a vzájemné provázání ICQ a online portfolia CET 21, včetně video obsahu. ICQ se tedy bude objevovat na portálech www.nova.cz a www.markiza.sk. ICQ patřilo dlouhou dobu Atlasu.cz, poté patřilo Centrum Holdings (Centrum.cz). Před rokem zakoupil komunikační službu ICQ od AOLu ruský investiční fond, který ovšem nebyl spokojený se zisky z reklamy. Nyní tedy patří ICQ společnosti CET 21 a díky novému majiteli vznikla nová verze ICQ 7.7.  Nový klient ICQ je ke stažení v modrých barvách Novy na adrese http://icq.nova.cz/. S novým majitelem ICQ je nová šance vrátit tuto komunikační službu zpět do hry. Otázka ale je, jestli je to v současné situaci vůbec možné. Popularita Facebooku je obrovská a ICQ svou oblíbenost ztratila, když tuto službu poskytoval server Centrum.cz. Ale nic není nemožné. 

Jak funguje nová verze ICQ 7.7?
Dnešní verze ICQ nabízí integraci se sociálními sítěmi Google+, Facebook, YouTube, Twitter a Flickr. Uživatel ICQ může tak nyní najít seznam svých přátel z různých sociálních sítí, a to vše v reálném čase. Nová verze ICQ také zavádí globální osobní status updatování na tzv. jedno kliknutí, což znamená, že uživatelé si mohou vybrat, na kterých z podporovaných sociálních sítí chtějí zveřejnit své osobní zprávy, a to vše pohodlně prostřednictvím ICQ. Pokud se rozhodnete stáhnout si novou verzi ICQ, buďte opatrní. Většina uživatelů si totiž nečte jednotlivé kroky instalace a pak jsou překvapeni, že se jim změnila domovská stránka, nebo mají v prohlížeči nové lišty. Po instalaci nové verze ICQ 7.7 vás uvítá okno, kde si snadno vyhledáte své přátele, můžete se připojit k dalším sociálním sítím a tuto aplikaci můžete také používat na chytrých telefonech. Při každém spuštění se automaticky objeví velká obrazovka ICQ Zones, kde naleznete ty „nejlepší“ novinky na webu Novy. Jsou tu například upoutávky na nejrůznější seriály a filmy. Za pozornost stojí také hry na ICQ, které můžete sdílet na Facebooku a lákat tak své přátele, ať si také zahrají. Při prvním spuštění jste dotázáni, jestli ICQ může posílat zprávy o hrách na všechny přihlášené sociální sítě. Když okno s hrami zavřete, zeptá se vás, jestli nechcete umístit ikonu her na plochu počítače.

Jaké jsou výhody a nevýhody ICQ?
Mezi hlavní výhody ICQ bych zmínila posílání smsek do všech mobilních sítí zdarma. Tuto možnost například Facebook nenabízí. Je ale možné připojit se z účtu ICQ na Facebook a využívat tak této služby na ICQ a zároveň být na Facebooku. Právě tato služba by mohla udržet některé uživatele na ICQ. Možnost připojení k Facebooku a také ke Google Talku není novinkou. Tato funkce byla možná již ve verzi ICQ 7.6 v srpnu loňského roku. Další funkcí ICQ je on-line připojení k PC, Tabletu a Mobilu, audio a video hovory. Největší nevýhodou ICQ je velká konkurence, zejména Facebook a celkový rozvoj technologií.
 
ICQ pod taktovkou Novy
Nový majitel ICQ je zjevný na první pohled. Celá aplikace je v modré barvě TV Nova. Vznikla nová aplikace Nova Zones, která nabízí obsah portálů spadajících pod TN.cz a přehrávač Voyo. Nova Zones bohužel slouží pouze jako rozcestník na web, což je podle mého názoru promarněná příležitost Novy, protože uživatele nic nenutí aplikaci ICQ používat. Nicméně společnost CET 21 má na českém trhu zajímavou pozici, především díky mediálně silné Nově. Pokud se bude Nova snažit, jistě přiměje spoustu svých diváků k vyzkoušení nového ICQ. Nova tak díky tomu získá vyšší návštěvnost na svých webových stránkách, které budou i pro inzerenty zajímavější. Toto spojení může být přínosné také pro Voyo.cz. Pokud nejste příznivci Novy a chcete si zkusit novou verzi ICQ 7.7, můžete si stáhnout surovou verzi na http://www.stahuj.centrum.cz/komunikace/instant_messengers/icq/icq/?utm_source=zive&utm_medium=button&utm_campaign=stahujzive.  

 
 
Má ICQ novou šanci?
Většina lidí již ICQ pohřbilo. Ve svých začátcích bylo sice velice úspěšné, protože jako jeden z prvních programů umožňoval instant messaging, ale v dnešní době ICQ převálcoval Facebook. Nyní má ICQ novou šanci, aby přilákalo nové uživatele a udrželo si své věrné klienty. Ale je to reálné? Fakt je ten, že ICQ má mnoho věrných klientů. Facebook některé své uživatele omrzel a již ho nepoužívají a je tedy šance, že se uživatelé vrátí ke „starému dobrému“ ICQ. Nyní ale vše záleží na Nově, jestli bude mít ICQ budoucnost a nebo ztratí i své věrné uživatele a navždy se pohřbí.
 
Anketa
Kterou službu upřednostňujete pro instant messaging? (posílání zpráv v reálném čase)
ICQ

26.4% (52)
XMPP (Jabber)

2% (4)
Skype

28.9% (57)
Google Talk

2.5% (5)
Facebook

33% (65)
Nějakou jinou

7.1% (14)


No comments:

Post a Comment